ЛАНДШАФТ

Змінюємо ландшафт ділянки за допомогою габіонів (пергонів)

Для багатьох людей ділянка зі складним рельєфом – це покарання та проблема. Але якщо до ситуації підійти творчо і не опускати руки на перших проблемах, можна створити індивідуальний дизайн ландшафту, що запам’ятовується. Головною технічною підмогою для цього будуть габіони та пергони.

Габіони – зазвичай мають прямокутну форму з масивною основою. Каркас виготовляється з оцинкованого дроту або дроту з нержавіючої сталі, якщо габіон виходить великим – стінки зміцнюють арматурою. Габіони зазвичай використовуються для створення капітальних елементів дизайну або зміцнення ґрунту на нерівних ділянках. Габіони заповнюються будь-яким підручним матеріалом: галька, щебінь, камінь, обрізки дерева тощо.

Пергони – це конструкція із дроту та арматури невеликої ширини, заповнена камінням, щебенем або дерев’яними полінами. Основна відмінність пергонів від габіонів – це ширина. Пергони вузькі і зазвичай використовуються для створення огорож (заборів) опор для будівель або стін у садових будівлях.

Для збирання пергонів чи габіонів зараз виготовляють спеціальні металеві каркаси. Достатньо вибрати відповідний розмір і форму, встановити конструкцію на місці і наповнювати заповнювачем, що сподобався.

Варіанти використання пергонів та габіонів для оформлення ділянки

Використовувати пергони та габіони на своїй ділянці можна для вирішення різних завдань: зміцнити нерівності ландшафту (схили, пагорби, яри); невисокі садові огорожі вздовж доріжок та клумб; сходинки; клумби для рослин будь-якої висоти та форми; основу басейну; паркан; основу під лаву.

Габіони можна використовувати не тільки для зміцнення нерівностей ландшафту, але і для надання рівному земельному майданчику незвичайного вигляду, створюючи нерівності будь-якої висоти та форми.

Використання рослин разом з пергонами та габіонами

Незвичайну, контрастну композицію можна приготувати за допомогою пергонів або габіонів з декоративними рослинами яскравого кольору. Рослини висаджують зверху на конструкцію, для цього в камінні залишають необхідне поглиблення і заповнюють землею. У землю садять рослину, що сподобалася, квітка або навіть кущ або невелике дерево.

Зелене листя, яскраві квіти помітні на сірому камені, створюють приємну композицію.

Другий варіант озеленення кам’яної конструкції – установка на металевій сітці горщиків із рослинами. Якщо квіти невеликі, можна закріпити багато горщиків, створюючи приємну композицію оку.

Огородження та огорожі з пергонів

Найчастіше пергони використовуються для створення перегородок між секторами ділянки або парканів різної величини.

Перегородка чи паркан може бути 4 видів.

Пергони заповнені наповнювачем займають всю висоту та ширину виділеного простору. Використовуючи для однієї огорожі різні наповнювачі (великий, дрібний камінь, дерево, скло), можна створювати цікаві композиції.
Частина огорожі займає пергон із наповнювачем, а частина без.
Частина паркану складається з пергону з наповнювачем, а частина – це дерев’яний проліт.
Орієнтуючись на власні переваги, можна створити неповторні композиції з пергонів різної висоти, товщини і використовуючи різні наповнювачі.
Прикрашати паркани можна квітами в горщиках, виставлених зверху або закріплених на вертикальній поверхні дроту.

Цікавий ефект досягається в результаті використання пергонів наповнених камінням та світлодіодного підсвічування.

На погляд пергони чи габіони наповнені камінням є переносний конструкцій, але переносний лише тому сенсі, що вони пов’язані з основою. Зрештою – це важка конструкція, яка потребує капітального фундаменту. Навіть якщо йдеться не про паркан чи огорожу, а про невелику клумбу або декоративну гірку, металевий каркас треба встановлювати тільки на підготовлений майданчик.

Є 3 варіанти фундаменту під пергони чи габіони.

Підсипка із великого (річкового піску). Технологія виготовлення: прибираємо родючий шар ґрунту (10 – 20 см), засипаємо канавку піском, утрамбовуємо, поливаємо водою і знову утрамбовуємо. Фундамент готовий. Така основа підійде для невеликих конструкцій із металу та каменю.
Підсипка з піску та щебеню. Технологія виготовлення: все як у пункті 1, але пісок змішуємо в рівних пропорціях із щебенем, трамбуємо, поливаємо водою, знову трамбуємо і зверху засипаємо піском, щоб не залишалися проміжки між щебенем. Така основа підійде для пергонів та габінів середнього об’єму.
Для забору чи великої конструкції треба капітальний фундамент з армованого бетону металом.

Підсвічування пергонів та габіонів

Доступність та різноманітність освітлення на основі діодів полегшує роботу дизайнера з кам’яними конструкціями.

Підсвічування може бути різного кольору та інтенсивності виконуючи не тільки декоративну функцію, але й висвітлюючи необхідні зони ландшафту, наприклад: місце поряд з лавкою, на якій можна почитати; місце приготування їжі на вулиці; зону домашньої майстерні.

Такий тип освітлення зробити під силу домашньому майстру без залучення спеціаліста електрика. Робота складається із 3 етапів.

Comments are closed.