ЛАНДШАФТ

Вибір квітів для дому

Яка рослина привабливіша і чому, сказати важко. Кожна рослина по-своєму красива. Змінюючись залежно від пори року, воно колись стає помітним. Безперечно, є дуже красиві рослини, але й кульбаба красива, хоча до декоративних її не відносять. Іноді декоративними вважають те, що дивує. Наприклад, для мешканців середньої смуги екзотичними здаються тропічні рослини, але на батьківщині вони звичайні, і ніхто не вирощує їхні будинки. Підходи до вибору квітів для будинку можуть бути різні.

Тим, хто шукає користь від кімнатних рослин, слід знати, що вони справді благотворно впливають на людину: на зір – красою форм, на нюх – приємним запахом, на нервову систему – спокійним зеленим забарвленням, допомагають упоратися з поганим настроєм чи стресом. Дуже зайнятим і втомленим людям корисно щодня хоч трохи часу займатися з квітами.

Рослини поглинають пил, очищають повітря кімнати від вуглекислоти, де її в десятки разів більше, ніж просто неба, сприяють іонізації повітря, знижують його температуру, виділяють фітонциди і тим знезаражують його.

Але все ж таки любимо ми кімнатні рослини не за ці якості. Вони створюють нам ілюзію контакту з природою, вони – наші вихованці, вихованці наших дідусів і прабабус, це острівці живої природи, без яких людині погано. Тому так поширені рослинні мотиви у всьому, чим ми оточуємо – в шпалерах, оббивках фіранках. Не задовольняючись яскравими квітами на шторах у спальні і стилізованими пагонами на оббивках м’яких меблів, ними заповнюють керамічні плитки, сантехніку, посуд і ін. Спробуйте з цієї позиції подивитися на навколишні домашні предмети, і виявиться, що любов наша до квітів безмежна. Кімнатні рослини заповнюють нашу усвідомлену чи неусвідомлену потяг до живої природи.

Однак не всі ставляться до кімнатних рослин як до домашніх вихованців і здатні створювати їм оптимальні умови, що найбільше відповідають їхнім потребам. Значно частіше рослини розглядають як живу прикрасу, що робить будинок ошатнішим і затишним. І тут вибір пов’язаний швидше з забарвленням, розмірами і конфігурацією рослини, тобто. з його естетичними характеристиками.

Квіти – дуже важливий елемент інтер’єру, яким не слід нехтувати. Вони мають дивовижну здатність перетворювати навколишній простір – робити його світлішим, ширшим, радіснішим.

Важко переоцінити значення квітів у нашому будинку: вони забезпечують психологічний комфорт та гармонію, піднімають настрій. Будь-які рослини, які оселилися в наших кімнатах, здатні виконати цю роль. Але не можна забувати, що квіти в інтер’єрі – це стиль. І важливо, щоб він збігався зі стилем навколишнього оточення, гармоніював з нею, не різав очей дисонансом. Як цього досягти? Якщо ви повністю покладаєтеся на свій смак, можна просто виділити кілька хвилин і уважним неупередженим поглядом окинути кімнату, де ви помістили квітку, і оцінити, наскільки вона «вписалася».

Якщо обстановка приміщення невиразна чи немає чіткого стилю, роль рослин може бути величезної. Яскрава, помітна квітка, вміщена на видному місці, «відтягне» на себе увагу і перетворить кімнату. Величина і форма кімнати, колір оздоблення та розмір вікон – все має значення. Вміло розміщені квіти здатні візуально збільшити висоту стель (для цієї мети хороші рослини з високими тонкими стеблами) або, навпаки, зробити їх нижче (квіти з великими шапками або деревце з розлогою кроною, квіти, що кучеряві в підвісних кашпо).

Горщики, корзини, вазони, в яких розміщуються кімнатні рослини, теж мають підтримувати загальний стиль інтер’єру. Вони можуть бути різної, незвичайної форми і кольору, але обов’язково повинні гармоніювати з посадженими в них рослинами і, загальним оформленням кімнати.

Квіти здатні «вдихнути життя» в кожну кімнату, зробити нашу оселю радісним, затишним, внести спокій і гармонію в наші душі. Нехай жива краса буде завжди поряд – у нашому домі! Флористичне оформлення інтер’єру може підкреслити функціональну роль кожного приміщення та висловити смак та інтереси його мешканців, їх спосіб та стиль життя. Крім того, флористичні композиції підкреслюють виграшні компоненти інтер’єру – меблі, шпалери, картини тощо, якщо вони підібрані зі знанням справи.

Comments are closed.